Ağız ve diş sağlığı insan hayatının her döneminde büyük öneme sahiptir. Ağız ve diş sağlığı problemleri ve dişlerden kaynaklanan estetik sorunlar kişilerin hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir. Ağız ve diş sağlığı problemleri genel sağlık üzerinde de etkili olabilir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı konusunda tam donanımlı sağlık kurumlarına ve alanında tecrübe sahibi profesyonel diş hekimlerine güvenmek gerekir.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde protez, koruyucu diş hekimliği, pedodonti (çocuk dişleri), ortodonti (çapraşık dişler), endodonti (kanal tedavisi), konservatif tedavi, periodontoloji (dişeti hastalıkları) ve ağız cerrahisi gibi diş hekimliğinin temel dallarına yönelik tüm tedaviler uygulanıyor. Bunların yanı sıra Estetik Diş Hekimliği Kliniği, Lazer Dişhekimliği, İleri İmplantoloji Kliniği, İleri Ağız ve Çene Cerrahisi Kliniği, Temporamandibuler (TME) Kliniği ile genel anestezi altında diş hekimliği uygulamaları gibi özel branşlarda da hizmet veriyoruz.

Bölümümüzün temel özelliklerinden biri, “hastane diş hekimliği” uygulamalarıdır. Bu kapsamda, hastane bünyesinde bulunan 33 bölüm, 15 özel birim ve 635 uzman doktoru içeren diğer medikal branşlarla referans ve konsültasyonlar vasıtasıyla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu sayede ciddi bir sistemik hastalığa sahip bireyler, kemoterapi veya radyoterapi gören hastalar bu grup içerisinde değerlendiriliyor ve diş tedavileri hastane içerisinde hızla ve güvenle tamamlanabiliyor.